Přeskočit odkazy

O španelsku

300 Slunečních dní v roce ve většině lokalit.

Nízké pořizovací ceny a vysoké nájmy v turistických zónách.
Stabilní turistický ruch.
ZN. IDEÁLNÍ INVESTICE

Jak mohu financovat nemovitost ve Španělsku

České banky mohou financovat až 100% investice v zahraničí v případě zástavy nemovitosti nacházející se v České republice s dostatečnou odhadní hodnotou.
Španělské banky standardně nabízejí cizincům 60% z kupní ceny, 70% v případě developerských projektů a až 80% v případě prodeje nemovitosti, která propadla bance na základě neplacené hypotéky.

Náklady a daně při koupi nemovitosti?

Vzorová nemovitost (NE NOVOSTAVBA) v hodnotě 100.000 EUR

Vlastní zdroje 30.000
Notář 684,90
Katastr 335,70
Náklady spojené s koupí 363,00
Daň z nabytí 10.000

Vzorová nemovitost NOVOSTAVBA v hodnotě 100.000 EUR

Vlastní zdroje 30.000
Notář 684,90
Katastr 335,70
Náklady spojené s koupí 363,00
Daň z nabytí 11.500

V obou případech splátka hypotečního úvěru od 215 EUR měsíčně, splatnost 30 let.

Provize za naše služby poskytnuté ve Španělsku?

Naše odměna za služby na klíč v případě zprostředkování koupě nemovitosti z naší nabídky a spřátelených developerských projektů:
1 byt 90.000 Kč
2 byty 150.000 Kč
3 byty 200.000 Kč
4 byty 230.000 Kč
5 a více 250.000 Kč
* K provizím bude přičtená zákonná DPH a množstevní slevy platí v případě jednorázového nákupu. Pro individuální vyhledání nemovitosti vám rádi zpracujeme cenovou nabídku.

Jaké další náklady vás čekají?

Nad rámec běžných poplatků, jako je spotřeba energie, a vody zaplatíte daň z nemovitosti (Impuestos de Bienes Inmuebles) a většinou činí řádově několik set EUR. V bytových domech,kde společenství vlastníků, je třeba hradit poplatky do fondu oprav (Cuota Comunidad de Propietarios). Pokud se nestanete španělským daňovým rezidentem, musíte navíc odvádět roční daň (Renta), která je zhruba 0,7% z tabulkové hodnoty nemovitosti. V případě pronájmu pak v režimu daňového rezidenta pak daň z příjmu.

I když to zní krutě, investice ve Španělsku, zejména do nemovitostí, jsou velmi prospěšné, protože se jedná o zemi, která se ještě plně nezotavila z recese v roce 2007, která zasáhla Španělsko zejména na realitním trhu. K definitivnímu propadu cen bydlení bezpochyby došlo kolem roku 2012 a přestože od té doby ceny rostou, prognózy a přirozená tendence predikují další růst.

Mluvíme o zemi, která nabízí mnoho investičních možností, pokud jde o nemovitosti, a to nejen díky dostupnosti, ale i kompletního balíčku, který země nabízí, zejména z hlediska cestovního ruchu.

Vzhledem k tomu, že se nacházíme na tak velkém území, v závislosti na oblasti, ve které se nacházíme, existují různé nabídky pro volnočasové aktivity a vyžití: od známých pobřeží a pláží se závidění hodným středomořským podnebím, přes venkovské a přírodní  oblasti (pro milovníky jízda na koni) nebo jeho široká gastronomická nabídka, která se také liší v závislosti na oblasti, nechybí velká městská centra, jako je Madrid nebo Barcelona, rozsáhlé yžařské oblasti nebo událostmi známými po celém světě jako Sanfermines, Fallas, jarní pouť v Seville, naučná stezka apoštola Santiaga a celá řada méně známých oslav a festivalů. Kde to žije, tam je Španělsko. Což znamená, že téměř v každé oblasti můžete získat zajímavou návratnost investice.

Ale nejen díky turismu můžete dosáhnout zisku. Jednou ze zvláštností Španělska je velký objem sezónních zaměstnanců, zejména v primárním sektoru, který způsobuje, že se velký počet pracovníků nejen v zemědělství či rybolovu stěhuje z jedné oblasti do druhé, což vyvolává poptávku pro sezónní bydlení.

Počínaje oblastí, kterou máme nejraději – Valencie. Najdeme zde velmi jemné písečné pláže, záviděníhodné klima a nespočet obchodů a volnočasových aktivit, zejména v městech Valencie a Benidorm. To, aniž bychom zapomněli na slavnou paellu, jídlo, které by si měli všichni vyzkoušet alespoň jednou za život. Bezpochyby je to místo, kde můžete strávit skvělou dovolenou, jakéhokoli stylu nebo žít během sezóny. Nebo napořád …

Z hlediska typu pláží, volnočasových aktivit a životního stylu jsou velmi podobné Baleárské ostrovy ve Středozemním moři. Kromě všech zázraků zmíněných pro Valencijské pobřeží, pokud máte rádi plachtění, toto místo nebudete chtít opustit, jakmile na něj vstoupíte.

Pokud však s podobnými podmínkami to, co hledáte, je klid a mírně venkovské prostředí … stačí se pohnout trochu dále na jih, směrem k Murcianskému pobřeží. Méně slavná oblast, ale o nic méně krásná. Dobří lidé velmi přátelští, dobré jídlo (gastronomické soutěže) a mír, kterého lze dosáhnout pouze tehdy, když se spojí pobřeží Středozemního moře a ruralita pravého Španělska. Přestože se nejedná o oblast s velkým množstvím cestovního ruchu, je zajímavá jako investice do soukromého bydlení.

Po pobřeží Středozemního moře se dostanete do velmi zvláštní oblasti … Představte si, že můžete dýchat radost, být obklopeni lidmi, kteří se vždy zdají šťastní a smějí se, ve skutečnosti se smějí, dokud se nezlobíte. Zdá se, že ze Země vychází nějaký druh světla, něco, co je obtížné vysvětlit, ale to vše zaplaví a dává mu prostředí, které nelze žádným způsobem opakovat ani reprodukovat. Jste v Andalusii. Tato velká oblast, kromě všech zmíněných zázraků, má zvláštnost, že má VŠE, co si dokážete představit. Její hlavní jádro tvoří města Sevilla, Malaga, Cordoba a Granada. V kterémkoli z nich je úroveň cestovního ruchu velmi vysoká. Počínaje Granadou stojíme před krásným městem, kde se zdá, že vliv starověké arabské kultury, která existovala po tolik staletí ve Španělsku, nikdy neopustila. Kromě světově proslulých architektonických děl, jako je Alhambra, se můžete procházet po dlážděných ulicích, dát si čaj s arabskými sladkostmi v některém z mnoha arabských čajoven nebo využít jeho lázní. Samozřejmě bez zanedbávání moderních aktivit: velká rozmanitost restaurací, hudebních akcí všeho druhu, literární … Je známá zejména svými „tapas“, velkými a nabízenými s každým nápojem. Stejné vlastnosti se vyskytují v Córdobě: dlážděné ulice, arabské lázně, čajovny … Existuje však několik věcí, které jej odlišují od Granady.

Za prvé, její památky: římský most a mezinárodně známá mešita, jediná na světě, ve které je umístěna katedrála uvnitř.

Kromě toho má mnoho jedinečných událostí. Nejznámnější je „květnová Cordoba“. Měsíc začíná tradičním festivalem kříže, ve kterém každá čtvrť vystavuje ozdobený kříž, celé sousedství je vyzdobeno ve stylu jejich kříže, včetně několika barů, kde se podává jídlo, pití a hudba. Ulice jsou plné sváteční atmosféry a zábavy je dost celý týden.

V následujícím týdnu je tvořivosti ještě více dovoleno, zdobí se ulice, dvorky, předzahrádky. Prakticky každý Cordoban zdobí nádvoří a vše kolem sebe. Oslav se účastní celebrity z celé země, přijedou do Córdoby, aby se podívali na tyto nádvoří. Následuje tradiční ochutnávka vín a místní gastronomie. A poslední týden, velké finále: pouť. Ačkoli to není tak slavné nebo tak velké jako v Seville, pyšní se hned druhým místem. Cordobu nemůžete navštívit, aniž byste vyzkoušeli salmorejo, flamenquín nebo lilky s medem; příchutě, které se neočekávají ani nezapomenou.

Sevilla. Další město, byť modernější, s velkým arabským vlivem. Jsme v zemi Giralda, Torre del Oro, náměstí Plaza de España (které se několikrát objevilo ve filmu a televizi ve světově proslulých produkcích, jako jsou Star Wars či Hry o Trůny). Flamenco, sevillanas, tance a regionální hudba, které jsou punc Španělska v zahraničí. Tradice, býčí zápasy, gastronomie … Všechno, co ve vnímání ze zahraničí souvisí se Španělskem, pochází ze Sevilly. Mezi nejvýznamnější události tohoto města najdeme Svatý týden, který je ve zbytku Španělska referencí pro vášeň, se kterou člověk žije, a duchovní charakter města, jedinečné sportovní akce a samozřejmě Dubnová pouť. Alespoň jednou za život by každý měl strávit týden na oslavách v Seville, tančit, smát se, pít rebujito nebo manzanilla. Je to určitě nepopsatelný zážitek.

Pokud vás však pláž nepřitahuje a máte rádi hory, jsme v Granadě s největším horským útvarem ve Španělsku a také s největší sjezdovkou: Sierra Nevada. Trochu dále na sever v plně horském prostředí a poskytuje Sierra de Cazorla veškeré pohodlí a klid horského prostředí, vyhledávána je zejména pro bohaté honidby.

Malaga. Veřejnosti známá Costa del Sol, nesmí chybět v nabídce žádné cestovní kanceláře zaměřující se na Španělsko, spolu s Marbellou. Díky jedinečným vlastnostem svých pláží, střetu středomořských a atlantických podnebí je toto pobřeží jedinečným místem, bohatým na cestovní ruch 365 dní v roce. Spolu s valencijským pobřežím je z hlediska plážového cestovního ruchu bezpochyby nejlepším místem pro investice.

A pokud ryby raději jíte než rybaříte, hned vedle se nacházíme v Cádizu. Ačkoli to není tak populární jako ostatní oblasti, Cádiz nabízí krásné pláže na pobřeží Atlantiku, ale s teplým podnebím typickým pro Španělsko. Velmi krásné město s velkými rybářskými, komerčními a sportovními přístavy, kde si můžete zasportovat, rybařit nebo si prostě užít pláž s dobrým vínem z Xerezu.

Jak vidíte, prakticky každá oblast Andalusie nabízí investiční příležitosti v oblasti bydlení, aby byla zisková v cestovním ruchu nebo jednoduše pro vlastní potřebu.

Pokud máte rádi pláž, ale ne teplo; pokud dáváte přednost mořským rybám … Musíme prostě změnit jih na sever.

Kantabrijské pobřeží zahrnuje oblasti Galicie, Asturie, Kantábrie a Baskicka. Zde se hory a pobřeží prakticky sjednocují, čímž vznikají krásné a symbolické krajiny, velmi zvláštní klima, měkčí než na jihu a vybraná gastronomie: chobotnice galicijská, mušle, marmitako, pintxos… Obrovské louky a pastviny, přírodní rezervace a jak už je ve Španělsku zvykem také oslavy a události: Pouť apoštola Santiago každoročně shromažďuje miliony lidí, což zajišťuje přetékající hostely, penziony a byty.

Závěrem dva korunovační klenoty: Madrid a Barcelona.

O těchto dvou městech, která se tisícekrát neopakovala, lze jen málo napsat: historie, kultura, architektura, dobré jídlo, divadla, kulturní akce … Není snadné vysvětlit vše, co zahrnují. Musíte to zažít. Musíte tam být.

Zejména co se týče investic, velká část populace sousedních komunit (dvě Castilly, Aragonie, Extremadura, Katalánské provincie …) se stěhují za prací. Vysoká hustota populace, ačkoliv cena bydlení je nejvyšší na celém španělském území, nikdy nehrozí nedostatek poptávky.

Tečka nakonec Kanárské ostrovy. Bílé písečné pláže, vulkanické útvary, exotické ptáci a jiná zvířata, tropické klima, jídlo, pití … Aniž by byly slavné jako karibské pláže a pobřeží, jsou prakticky stejné, ale bez velké publicity.